Māksla. Dziesma. Deja.

Aktivitātes, kuras virsrakstā minētie vārdi raksturo, saliedēju tos Auces novadā dzīvojošos cilvēkus ar invaliditāti, viņu ģimenes locekļus, draugus un līdzcilvēkus, kuri, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, šā gada 24. novembrī bija ieradušies Auces novada Kultūras centrā, lai piedalītos Biedrības “Auces novada Sociālo inovāciju parks” rīkotajā pasākumā “Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju”.

Pasākuma atklāšanā piedalījās arī Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus, kura savā uzrunā lielu paldies par ieguldīto brīvprātīgo darbu teica divām Auces novada invalīdu biedrībām – Jāņa Pērkona vadītajai pieaugušo invalīdu biedrībai “Auce” un  Māras Hincenbergas vadītajai bērnu invalīdu biedrībai “Māriņa”.

Uz Auci todien bija atbraucis arī vairākkārtējais paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis, kurš labprāt pastāstīja par savu dzīves ceļu līdz slavas lauriem. Aigara stāstītais bija spilgts apliecinājums tam, ka ar stipru gribasspēku, radu un draugu atbalstu un pozitīvu skatījumu uz notiekošo (arī tad, ja esi palicis ratiņkrēslā), var sasniegt ļoti daudz ko..

Visas dienas garumā gan bērnus, gan pieaugušos radoši izpausties mudināja gleznotājs un savas dzīves mākslinieks Jānis Anmanis. Anmaņa kungs pastāstīja arī to, ka raksta haikas, kas ir apkopotas un izdotas grāmatās, kā arī ir izdoti jau 12 viņa komponētās mūzikas diski.

Bērni varēja piedalīties mākslinieka vadītajā gleznošanas meistarklasē.

Aizkustinoša bija tukumnieku Egila un Agitas uzstāšanās, kuri parādīja, ka dejot var arī tad, ja viens no deju partneriem sēž ratiņkrēslā.

Sarīkojuma dalībnieki uzzināja kas ir kanisterapija un kā cilvēki tiek dziedināti, izmantojot šo terapijas metodi. Lekcija tika papildināta ar praktisku darbošanos un galvenās lomas atveidotājs, Austrālijas aitu suns Alfijs, todien iepriecināja un pārsteidza daudzus.

Kanisterapijā suns darbojas kā motivators un galvenais komunikācijas objekts.

Pasākuma apmeklētāji varēja aprunāties ar Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” darbiniekiem, kuri stāstīja par savām aktivitātēm personu ar invaliditāti integrācijas procesā un vides pieejamības sakārtošanas jautājumiem valstī.

Minētās aktivitātes pavadīja sadziedāšanās, tēja, kafija, pīrādziņi un klātesošo pozitīvās emocijas.

Paldies par doto iespēju Auces novada pašvaldībai,  SIA “TAND UKRI” un sociālajam uzņēmumam SIA “Sociālo inovāciju parks”.

Lai jums visiem jauks un priecīgs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

 

 

Ivars Rozentāls

Biedrība “Auces novada Sociālo inovāciju parks”