Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizācijas 1992. gada oktobrī pieņemto rezolūciju, katra gada 3. decembris ir pasludināts par Starptautisko invalīdu dienu.

Atzīmējot šo dienu, šā gada 24. novembrī, personas ar invaliditāti, viņu ģimenes locekļi un līdzcilvēki tika aicināti uz Auces novada Kultūras centru, kur notika pasākums “Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju”.

Pasākuma mērķis nebija cilvēku ar invaliditāti integrēšana sabiedrībā, bet gan sabiedrības saliedēšana un integrēšana kopienā, kurā dzīvo arī cilvēki ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.

Pasākumā piedalījās vairākkārtējai paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis, kurš pastāstīja par savu ērkšķaino ceļu līdz paralimpisko spēļu medaļām.

Par to, ka valsi var dejot arī sēžot riteņkrēslā, varēja pārliecināties uzklausot tukumnieka Egila un viņa deju partneres Agitas dzīves stāstu. Savukārt Iveta, kura aktīvi darbojas Nodibinājumā “Fonds Jūrmala – cilvēkam”, sniedza ieskatu dejotāju riteņkrēslā  aktivitātēs Jūrmalā.

Par savām aktivitātēm personu ar invaliditāti integrācijas procesā un vides pieejamības jautājumu sakārtošanā valstī, stāstīs  Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” darbinieki.

Pasākumā bija vairākas prezentācijas.

Klātesošie uzzināja, kas ir kanisterapija un kā cilvēki tiek dziedināti izmantojot šo terapijas metodi.

Savukārt par radošu vidi Auces novada Kultūras centrā parūpējās gleznotājs un savas dzīves mākslinieks Jānis Anmanis, kurš prezentēja divas savas pēdējās uzrakstītās grāmatas, “Tango ar mūzu” un “Dievzemīte. Gleznas un haikas”. Mākslinieks vadīja arī meistarklasi gleznošanā.

Zīmēšanas darbu tēmas bija veltītas Latvijas simtgadei.

Procesu, kā top mākslas darbi, varēja vērot visi klātesošie.

Pasākuma apmeklētāji varēja apskatīties Auces novadā dzīvojošo personu ar invaliditāti radošo darbu izstādi.

  1. novembra diena bija piepildīta, radoša un interesanta. Ar sadziedāšanos, sadejošanos, ar tēju, kafiju un dažādiem našķiem.

Finansiāli pasākumu atbalstīja Auces novada pašvaldība. Ar līdzfinansējumu pasākuma organizēšanā piedalījās SIA “TAND UKRI”.