Tikšanās ar Labklājības ministri Ramonu Petraviču

Piektdien, 23. oktobrī, sociālā uzņēmuma SIA “Sociālo inovāciju parks” (Sinoparks) vadītājs Ivars Rozentāls Bēnes dienas centrā tikās ar Labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV.LV) un ministrijas parlamentāro sekretāru Krišu Lipšānu. Tikšanās laikā Sinoparka vadītājs ministres kundzi iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, tuvākiem un tālākiem nākotnes plāniem. Tika pārrunāti arī vides pieejamības (nepieejamības) jautājumi pie valsts un pašvaldību iestādēm un pašās iestādēs, jo minētā problēma  aktuāla ir gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan jaunajām ģimenēm ar bērnu ratiņiem, gan veciem ļaudīm. Diemžēl, bet kā sarunas laikā uzsvēra Ivars Rozentāls, vēl joprojām ļoti daudzas iestādes neievēro likumu un vides pieejamības jautājumam pieiet bezatbildīgi.

Līdz ar to liela sabiedrības daļa faktiski tiek atstumta no sabiedrībā notiekošajiem procesiem. Vēl sliktāk ir, ja vides nepieejamības dēļ, cilvēki nevar saņemt viņiem domātos sociālos un medicīniskos pakalpojumus.

Sarunas laikā pārrunāts tika arī profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas process cilvēkiem ar invaliditāti SIVA koledžā Dubultos un citi aktuāli jautājumi saistībā ar sociālo uzņēmējdarbību.