Spēlējam, neguļam! Teātris – tā ir dzīve!

Kā jau esam vēstījuši, šā gada 26,, 27. un 28. aprīlī, Bēnē notiks Auces novada Jaunatnes dienu pasākums “Dzīvojam, neguļam!”.

Turpmākās nedēļas laikā sniegsim jums konkrētāku informāciju par katru Jaunatnes dienu pasākuma aktivitāti.

Jaunatnes dienas atklās Auces vidusskolas teātra studijas “Kaķi” iestudējumi.

  1. aprīlī, Bēnes Tautas namā, no plkst. 18.00 – 20.00, skatītājiem bez maksas būs iespēja vērot trīs Auces vidusskolas jauniešu iestudējumus.

“Kailais prāts”.

Tā ir īsa performance par to, kā jūtas pusaudži. Sievišķība, vīrišķība, iekšējs konflikts. Kas tad es īsti esmu?

  1. Štrāle – Dreika “Šķīstības solījums”.

Farss un tā nav taisnība!

  1. Kļava “Dāmas”

Drāma. Komēdija. Attiecības starp trīs paaudžu sievietēm – tas var skart ik vienu no mums!

Lūk, ko Sinoparkam par teātra studiju “Kaķi” pastāstīja studijas vadītāja Eva Tabore: “Auces vidusskolas teātra studija “Kaķi” darbojas jau 8 gadus. Kāpēc “Kaķi”? Kaķis ir individuāls, kaķis ir lokans, kaķis ir tik dažāds.

Šis gads ir īpašs ar to, ka uzdrīkstējos strādāt arī ar mazajiem – bērniem no 1. – 4. klasei. Viņi ir daudz, 26 dalībnieki.

No 5. – 11. klasei ir 16 meitenes un viens puisis. Parasti mācību gada laikā tiek izveidoti vairāki iestudējumi un ik gadu notiek teātra vakars, kur šīs izrādes tiek izrādītas pirmreizēji.

Katru mēģinājumu jaunieši dažādo ar savām garastāvokļu maiņām. Taču visam pāri – radošums, vēlme būt pamanītam, uzdrīkstēšanās…

Es pati skolas laikā apmeklēju teātra studiju “Pitons” Dobelē. Daudz ko apguvu pie režisores V. Līces – acu kontaktu ar partneri, man tika nostādīta balss, izkopta skaidra runa.

Teātra mēģinājumi ir kā maza terapija katram dalībniekam – tā ir iepazīšanās pašam ar sevi, tā ir prasme sevi pieņemt un attīstīt. Uz skatuves tu vari būt tas, kas neesi dzīvē – tā ir iespēja eksperimentēt. Turklāt teātris veicina atmiņu, spontanitāti, radošumu, prieku, sadarbību”.

 

Teātra vakaru omulīgāku padarīs tēja, kafija un cepumi.

 

Galerijā foto no Teātra studijas “Kaķi” arhīva.