Par eID kartes saņemšanu cilvēkiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem

No 2023.gada 1.janvāra personas apliecība (eID karte) būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

Aizvadītās nedēļas laikā Sinoparks saņēma vairāku cilvēku ar invaliditāti zvanus, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, pieteikties rindā, lai saņemtu e ID karti, vairs nav iespējams, bet izstāvēt dzīvajā rindā kartes saņemšanai, faktiski ir nereāli. It īpaši gadījumos, ja potenciālais kartes saņēmējs ir ar smagiem funkcionāliem traucējumiem.

Lai noskaidrotu, kā personas ar smagiem funkcionāliem traucējumiem var saņemt e ID kartes nestāvot vairākas stundas garajā rindā, rakstiski vērsāmies pie Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes Dobeles nodaļas vadītājas.

Jau nākamajā dienā (sarakstei izmantojām iestāžu e – adreses), saņēmām atbildi, ka personām ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, iepriekšējā pierakstīšanās ir iespējama, bet tikai uz oktobra mēnesi un piesakoties individuāli.

Ja Jums vai kādam ģimenes loceklim ir smagi funkcionālie traucējumi un izstāvēt rindā eID kartes saņemšanai praktiski nav iespējams, zvaniet mums pa tālruni 29486758 un mēs Jums palīdzēsim iegūt eID karti, kura no 2023.gada 1.janvāra būs obligāts personas apliecinošs dokuments visiem Latvijas pilsoņiem vai nepilsoņiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.