Novembrī vēl var pieteikties energoresursu atbalstam

Kas ir energoresursu atbalsts?

Ņemot vērā straujo energoresursu sadārdzinājumu, valdība ir apstiprinājusi atbalsta pasākumus iedzīvotājiem.

Jāpievērš uzmanība, ka atbalsta pasākumi sedz tikai ārkārtas sadārdzinājumu, t.i., atbalsts sākas tikai sākot ar noteiktu cenu, iegādāto energoresursu apjoms un maksimālā cena (atbalsta apjoms) ir ierobežots.

Ar energoresursu atbalstu ir iespēja saņemt atbalstu elektroenerģijas iegādē, granulu, brikešu un malkas iegādē. Pieteikties atbalstam iedzīvotāji var no 1. oktobra, primāri izmantojot e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv. Sistēmā aizpildītais iedzīvotāja pieteikums nonāks pašvaldībā, ko apstrādās attiecīgie speciālisti. Ja tiks konstatētas kādas neskaidrības vai informāciju būs nepieciešams papildināt, tad pašvaldības speciālisti sazināsies ar pieteikuma iesniedzēju.

Pieteikties energoresursu atbalstam nepieciešams autorizēties portālā izmantojot:

  • E-paraksta viedkarti, ko izsniedzis LVRTC;
  • E-ID identifikācijas karti;
  • Piedāvātās internetbankas.

Ja persona vēlas vērsties klātienē, tad jāvēršas tajā pašvaldībā, kurā atrodas mājoklis, par kuru tiek prasīts atbalsts. Pašvaldība vai tās izveidotā iestāde konsultēs iedzīvotājus par atbalsta mājsaimniecībai saņemšanas nosacījumiem un nepieciešamo dokumentu iesniegšanu, sniegs atbalstu to iesniegšanā, kā arī nodrošinās iesnieguma un tam pievienoto dokumentu reģistrēšanu. Informācijai, kura pašvaldības iestāde/struktūrvienība sniedz konsultācijas klātienē un/vai telefoniski un palīdz sagatavot iesniegumus elektroniski, jāseko savā pašvaldībā.

Lai saņemtu atbalstu, kas netiek piemērots automātiski, primāri nepieciešami divu veidu dokumenti: mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments un maksājumu apliecinošs dokuments par kurināmā iegādi vai rēķins par elektroenerģiju, ja tā tiek izmantota apkurei.

Sīkāk un vairāk informācijas atradīsi šeit: https://www.epakalpojumi.lv/

 

 

Informāciju sagatavoja: Elvisa Ērika Zilberte