Elvisas pieredzes stāsts par mācībām SIVA

Mani sauc Elvisa Ērika Zilberte, un es vienu gadu mācījos Jūrmalas profesionālajā vidusskolā – SIVA. Netālu ir jūra, kas pašai ļoti patīk. Skolā var mācīties personas ar invaliditāti, apgūstot kādu izvēlētu profesiju. Blakus atrodas koledža, kurā var mācīties ar augstāku līmeni. Tāpat mācību laikā var saņemt Valsts apmaksātu rehabilitāciju. Tiek nodrošināta dzīvošana uz vietas – ērtas istabiņas, ēdināšana, brīvā laika pavadīšana, pulciņi un pasākumi. Skolā ir piemērota atbilstoša vide personām ar invaliditāti. Ir saprotoši un atsaucīgi pasniedzēji, draudzīga izturēšanās pret apkārtējiem, strādā arī aprūpētāji, pie kuriem var vērsties pēc palīdzības.

Ja esi nolēmis mācīties Jūrmalas profesionālajā vidusskolā – SIVA, un zini, kādu profesiju vēlies apgūt, tad ieej https://www.siva.gov.lv/lv , kur vari iepazīties ar plašāku informāciju. Kad esi atradis kontaktpersonu ar kuru sazināties, sākumā tev tiek noteikta  Profesionālās piemērotības noteikšana, kurā SIVA speciālisti, ņemot vērā personas iepriekš iegūto izglītību, veselības stāvokli un intereses, veic personas profesionālās piemērotības noteikšanu un rekomendē mācības Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai SIVA koledžā, kur persona var apgūt jaunu profesiju, lai iekļautos darba tirgū. Personīgi man profesionālās piemērotības noteikšana notika divu nedēļu laikā, izņemot brīvdienas. Man tika noteikta atbilstoša profesija, kas sakrita ar manām interesēm. Bija nedaudz jāuzgaida līdz nokomplektējās grupa. Katrai mācību programmai ir paredzēts savs mācīšanās laiks, kas var mazliet atšķirties. Var gadīties, ka pat katru gadu skola atver kādu jaunu mācību programmu. Pēc trīs gadiem tu vari atkārtoti mācīties šajā skolā, apgūstot kādu citu profesiju.

Iesaku mācīties Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, jo tajā var mācīties personas ar invaliditāti, apgūstot  profesiju, saņemt rehabilitāciju, iegūt jaunas zināšanas, pieredzi un, protams, jaunus draugus.